Barbora M.

Stav před začátkem kurzu:

V celku spokojené, emočně citlivé, stydlivé, často unavené dítě, které miluje legraci a svobodu. Je nespokojené se školským systémem a s nepříjemným chováním spolužáků. Miluje volnost u otce na vesnici, kde může běhat s kamarády, tvořit si den podle svého, válet se v trávě, blátě, trávit čas v potoce.

Kdy a jaké jste začali pozorovat změny:

Ke změnám v chování mého syna dochází vlivem všemožných zážitků, které porožívá neustále. Během prvních hodin kurzu bylo dítě velmi unavené. To se po pár lekcích změnilo a syn byl naopak velmi příjemně nalazený. Doma jsem nějaké vetší změny nepozorovala. Máme vztah založený na vzájemném respektu a lásce, i když jsou občass vlny. V druhé polovině kurzu začal syn sám před našim domem venčit psa, což se vždy bál a teď si o to sebevědomě sám řekl. Dokonce měl chuť jít i sám do školy, z čehož tedy druhý den sešlo, ale ta ta chuť a nebojácnost mě překvapila.
Ke změnám docházelo ve škole. Syn nabýval sebevědomí a dokázal se bránit zlým spolužákům, nedovedl ovšem rozlišovat sílu chlapců a jemnost dívek a byl hrubý na holčičky. Takže jsem to spolu řešili. Ve škole začal vybuřovat a dávat najevo svou nechuť dělat něco co mu nedává smysl. Nesedl si s asistenkou, byl nespokojený s jejím chováním vůči jemu a ostatním. Bylo to celé takové rozbouřené a často jsem mluvila buď s učitelkou nebo družinářkou. Řekla bych, že s koncem kurzu si to začalo celé trochu sedat, měli jsem nad čím mluvit.

Stav na konci kurzu:

Ve škole se to pomalu uklidňovalo, syn se za sebe dokáže postavit, i když přednes není vždy ideální. Učení první třídy mu jde tak nějak přizozeně. Ve škole získává postupně další kamarády. S asistentkou se pochopili a jejich vztah se zlepšil. Doma pomáhá, většinu času jsem v harmonii, občas se pohádáme. Je sebevědomnější, rád chodí venčit psa, dokonce už byl sám i v obchdodě. Stavá se empatičtějším. Lépe v sobě překonává strachy, naučil se plavat a skákat do vody. Celkově je nám dobře. :)

Lektorka: Bohdana Žáková

S lektorkou jsme byli velice spokojeni. Bohdy je velmi příjemná s hezkým vztahem k dětem, respektujícím přístupem a nacítěním se na osobu. Doporučení mě bavila a dávala mi smysl. Když jsem tomu nerozumněla, bylo mi to vysvětleno a detailně jsem to spolu probrali.