Lucie R.

Když jsem slyšela na jedné přednášce o kurzu, věděla jsem, že je to přesně pro starší dceru (10 let). 

Dcera je úzkostnější, uzavřenější, má smysl pro spravedlnost a dodržování nastavených pravidel, což ji někdy komplikuje vztahy s vrstevníky, mívá také problémy s usínáním. Mladší dcera ( 8 let) má naopak velkou potřebu sociálních kontaktů, kreativitu a spontaneitu, pravidla neřeší a chvilku nevydrží v klidu. 

Nakonec kurz absolvovaly obě dcery a jsem za to velmi ráda. Více jsme si s manželem uvědomili rozdílnost jejich povah a jejich přístupů k životu. Posílilo nás to v respektování jejich osobností, v tom, že vše má pro děti svůj čas a není nutné děti neustále zahlcovat podněty a aktivitami. 

Kurz byl krásným poznáním pro celou naši rodinu. Dcery se na jednotlivé lekce těšily, cítily se na nich uvolněně a bezpečně, přístup lektorek byl empatický. 

Neumíme říci jeden moment, kdy jsme zaznamenali zásadní změnu, vše se děje postupně. Mladší dceru podporujeme v potřebách její kreativity a fantazie, stále něco tvoří a přeskládává celou domácnost, nás to už nechává v klidu, prostě to tak potřebuje :) Starší dcera je více uvolněnější, spokojenější a překvapila nás zájmem účastnit se konkurzu do dívčí skupiny, kde bude muset zpívat a tančit, to je krásný závěr kurzu :).