Gabriela M.


Stav před začátkem kurzu: 

Dianka je velmi jemná a citlivá holčička, aktuálně ve věku 7 let. Měla malou sebedůvěru a neuměla se za sebe postavit. S menší chuti k jídlu.

Kdy a jaké jsme začali pozorovat změny:

Asi po 3.ti lekci jsem začala cítit mnohem větší klid. Když jsme šli spát, řekla mi: "Mami, je to hezký pocit cítit tu jistotu a bezpečí, kterou od tebe mám". No dokážete si představit moji překvapenou reakci, jak toto může vyslovit 7 leté dítko?

Stav na konci kurzu: 

Po skončení kurzu vidím na dceři radost, že vidí. Hrajme karty společně v masce, sprchuje se v masce a děláme různé blbosti s maskou. Je to taková další možnost být spolu a dělat netradiční hry. Diance se výrazně zvýšila chuť k jídlu a začala jíst jídla, která před tím nejedla a navíc si na nich začala pochutnávat. Za dobu kurzu přibrala min. 1 kg, což je skvělé, protože to vždy přibrala za rok. Začala mít zájem dělat sport i mimo domov, výrazně se zvýšilo její sebe vyjadřování, prosazování, uvažování a uvědomění. Začala si uvědomovat nejen své chování, ale i chování svých spolužáků. Když jsem se jí ptala, co pro ni bylo největším přínosem kurzu, odpověděla, že se přestala úplně bát tmy. A navíc to že vidí skrze masku ji činí radost.

Lektorka: Jana Šintáková

S Lektorkou Janičkou jsme byli velmi spokojeni. Vždy jsme se domluvili, když bylo potřeba změnit třeba hodinu. Dianka mi říkala, že je spokojená protože je Janička hodná a milá. Moc děkujeme :-)

Tento kurz DOPORUČUJI. Je znát, že to děti vnitřně velmi pozitivně ovlivňuje. Navíc nám jako rodičům to dává větší uvědomění o našem jednání. Dává nám to možnost poznat, co děti od nás potřebují a v čem se můžeme vylepšit. Za jedno z největších poznání považuji doporučení sdílet sama sebe. Uvědomila jsem si, že o sobě vůbec dětem nevyprávíme. Jakmile jsme jim o sobě začali říkat, nejen o dětství, ale i tom co děláme přes den, děti se úplně otevřeli a začali nám sami říkat, co ten den ve školce a škole dělali.