Šárka M.

Stav na začátku kurzu:

Pracuji sama na sobě a když jsem objevila Světladíl, měla jsem jasno - i moje děti se mohou někam posouvat. 

Kdy a jaké změny jsme začali pozorovat:

Změny jsme začali pozorovat zhruba po 3., 4. sezení. Šárka se zbavila svého "strachu" ze své třídy. Sedm let se ve třídě necítila, měla pocit, že jí tam nikdo nebere, nechápe a všichni pomlouvají, měla obavu promluvit před třídou. Byla to škoda, protože škola je fakt super, jen ta třída. Ale udála se obrovská změna, přestala se bát, zjistila, že spolužáci už nejsou "debilové" a že ji berou naprosto normálně. 

Kurzy jí obrovsky pomohly při rozhodování, jestli jít na veterinu nebo na ČZÚ na chov koní - svedla velký boj - jít na prestižní školu (veterinu) nebo jen na "hnojárnu", čili školu, která nemá takovou úroveň navíc bez přijímaček. 

Pro poslední potvrzení svého rozhodnutí si zašla za školní psycholožkou - díky kurzu šla poprvé bez trémy a naprosto v pohodě si s ní popovídala "jako s babičkou". Sama Šárka přiznává, že jistou roli v rozhodování měl i Světladíl. A od září přišla další změna - nakoupila si oblečení (od stejné značky nosila jen mimo školu - neměla odvahu si to vzít mezi spolužáky), od září se ale obléká po svém a vůbec neřeší, že tohle by si její spolužáci na sebe nikdy nevzali. 

Stav na konci kurzu:

Kurzem si posílala svoji jistotu. Šárka na kurzy chodila ráda a s nadšením, lektorka měla i dobré postřehy směrem k nám, rodičům a vždy doporučení dokázala přeformulovat tak, abych mu lépe porozuměla.