Magdaléna K.

Stav před začátkem kurzu: 

12ti letá dcera s nastávající pubertou. I když uvnitř rodiny působí velmi sebevědomě, navenek se nedokáže projevit, je spíše ostýchavá. Neschopnost se soustředit, žádný zásadní zájem.

Kdy a jaké změny jsem začala pozorovat:

Změny jsou zatím takové skryté, zatím nijak navenek významné i když vnitřní přerod tam již zjevně probíhá. Samozřejmě obrovská dovednost a schopnost je extraokulární vidění, které naplno přišlo v druhé části kurzu.

Stav na konci kurzu: 

Větší tah na branku ve škole, lepší schopnost komunikace, alespoň v nějakých případech. Pomalu se začíná rozpovídávat. Myslím, že tak jak jí delší dobu trvalo přijmout extraokulární vidění a přiznat si, že je to opravdu ono, tak jí chvíli bude trvat, než si získané změny osvojí.

Lektorka: Jitka Šuchová

Lektorce Jitce moc děkujeme, dokázala Anežky racionální uvažování a ostych, resp. přílišný respekt k autoritám "zlomit" a přivést Anežku k vnímání svého vědomí a sebedůvěře, že to dokáže.

Důležité nejen pro Anežku, ale i pro mně/nás jako rodiče. Věci, které nevnímáme, nebo o nich podvědomě víme, ale nechceme si je připustit jsou verbalizovány a často i dost bolestivě.