Michaela Epple

Když jsem se občas setkala s lidmi, kteří od základu změnili svůj život a říkali mi, že našli "to ono", jen vzdáleně jsem tušila o čem mluví, ale zároveň jsem jim velmi záviděla a přála jsem si to také zjistit.

Trvalo mnoho let, než jsem sebrala odvahu změnit směr mé slibné právnické kariéry jinam a přes pár úkroků stranou jsem se přes práci mediátora dostala až k metodě EOV. 

Díky svým přátelům, kteří prošli kurzem jsem se nechala nadchnout (a přiznávám, musela jsem se sama i přesvědčit) a prošla jsem také lektorským kurzem. 

A když pak hned poté prošel kurzem u jiné lektorky i můj starší syn, a já viděla ty proměny nejen u mého syna a u mě, ale ve fungování celé naší rodiny, nemohla jsem, než této metodě plně důvěřovat.

Od té doby mi prošlo kurzem již hodně dětí, a tak jako jsem to kdysi cítila u těch lidí, kteří našli "to ono", i já teď cítím, jak úchvatné je dělat něco, co dává smysl, něco, co v dětech upevňuje pocit, že mají vnitřní sílu na cokoli, co si zamanou. 

Hřeje mne u srdce, když mi z lekce najednou odchází dítě, které někde uvnitř začíná pomalu cítit, že má sílu, že je součástí něčeho většího, že jeho jednání má dopady na vše kolem a vzrůstá tak jeho zodpovědnost vůči sobě a vůči jiným.

Vnímám, že byť má vlastní cesta k osobnímu růstu a vědomí si sebe sama byla náročná, tak jen díky ní teď mohu vědomě a zodpovědně provádět děti na jejich vlastní cestě a jen připomínat to, co občas naše okolí dětem bere, a to je jistota, že děti zvládnou vše, co budou chtít.


Zpět na seznam lektorů